2018 MIT Men's Lacrosse Roster

No. Name Pos. Cl. Ht. Hometown/High School Major
1 Christian Jamison full bio Christian Jamison D Sr. 6-3 Huntington, N.Y. / Huntington Computer Science
2 John Paris full bio John Paris M Fr. 6-6 Easton, Md. / St. Andrew's (Del.) Aeronautical Engineering
3 Jack Kelly full bio Jack Kelly M Sr. 6-2 Milford, Del. / Saint Thomas More Academy Computer Science and Electrical Engineering
4 Mark Heatzig full bio Mark Heatzig M Fr. 5-11 Boca Raton, Fla. / Saint Andrew's Business Analytics
6 Victor Fink full bio Victor Fink GK Jr. 5-9 Haverford, Pa. / Harriton Electrical Engineering and Computer Science
7 Michael Hiebert full bio Michael Hiebert D Fr. 5-11 Chappaqua, N.Y. / Horace Greeley Electrical Engineering
8 Jack Strachan full bio Jack Strachan A So. 5-11 Moresville, N.C. / Davidson Day School Finance
9 Aidan Westley full bio Aidan Westley A So. 6-0 Palos Verdes, Calif. / Palos Verdes Mathematics with Computer Science
11 Alexander Lynch full bio Alexander Lynch GK Jr. 5-7 Roswell, Ga. / Roswell Electrical Engineering and Computer Science
12 Jameson Kief full bio Jameson Kief D So. 5-10 Plantsville, Conn. / Xavier Mechanical Engineering
13 Graham Davis full bio Graham Davis A Sr. 6-1 Crofton, Md. / Severn School Computer Science
14 Jacob Stein full bio Jacob Stein A Jr. 5-9 Vienna, Va. / James Madison Business Analytics
15 David Klee full bio David Klee D Sr. 6-0 East Greenbush, N.Y. / Columbia Chemical Engineering
16 Adam Gumbardo full bio Adam Gumbardo D So. 6-2 Babylon, N.Y. / Babylon Computer Science
17 Rex Stockham full bio Rex Stockham D So. 6-0 Fredericksburg, Va. / Mountain View Computer Science
18 Eric Pence full bio Eric Pence M Fr. 6-0 Portland, Ore. / Central Catholic Electrical Engineering
19 Aubrey Toland full bio Aubrey Toland D Jr. 5-9 Princeton, N.J. / Hopewell Valley Central Materials Science and Engineering
20 Hayden Stalter full bio Hayden Stalter M Fr. 5-9 Greenwich, N.Y. / Greenwich Mechanical Engineering
21 Luke Gianni full bio Luke Gianni M Fr. 5-6 Henderson, Nev. / Coronado Aerospace Engineering
22 Nicolas Gianni full bio Nicolas Gianni A Fr. 5-6 Henderson, Nev. / Coronado Undecided
23 Gavin Vandenberg full bio Gavin Vandenberg M Fr. 6-5 Elmhurst, Ill. / York Community Materials Science
24 Mitchell Galer full bio Mitchell Galer M Jr. 5-11 Westlake Village, Calif. / Agoura Physics
25 Joseph Vasile full bio Joseph Vasile M So. 5-11 Webster, N.Y. / Webster Thomas Finance and Mathematical Economics
26 Robert DeLaus full bio Robert DeLaus D So. 6-1 Andover, Mass. / Phillips Academy Andover Computer Science
27 Carter Morgan full bio Carter Morgan M Jr. 5-9 Locust Valley, N.Y. / St. Georges School Chemical Engineering
28 Mitch Turley full bio Mitch Turley M Sr. 6-1 Westfield, Ind. / Westfield Mechanical Engineering
30 Aidan Van Duzer full bio Aidan Van Duzer M Fr. 5-8 Dover, Mass. / The Rivers School Physics
31 Dylan Marlborough full bio Dylan Marlborough M So. 6-1 Cutchogue, N.Y. / Mattituck Junior/Senior Mathematics and Computer Science
32 Kyle Higgins full bio Kyle Higgins D Fr. 6-0 Shoreham, N.Y. / Shoreham-Wading River Aerospace Engineering
33 Jonathan Monahemi full bio Jonathan Monahemi M So. 5-7 Great Neck, N.Y. / Great Neck North Business Analytics
36 Nick Martin full bio Nick Martin M Sr. 5-10 Mason, Ohio / William Mason Mechanical Engineering
38 Oliver Heins full bio Oliver Heins A Fr. 6-0 Fair Haven, N.J. / Rumson-Fair Haven Regional Undecided
39 Dillon Powell full bio Dillon Powell A Fr. 5-8 Midlothian, Va. / Midlothian Biological Engineering
40 Carson Smith full bio Carson Smith M Fr. 5-9 Keller, Texas / Keller Undecided