Licensed to M.I.T. - Site License HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/23/2010 03:23 PM
                       2010 MIT Alumni Meet - 10/23/2010                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mit  'D'                                               NT    1:51.44  
     1) Rogers, Christy 18              2) Murphy, Calley 18              
     3) Kokensparger, Anna 20           4) Giblin, Sydney 20              
       28.53  1:22.91                                                      
  2 Mit  'A'                                          1:47.18    1:53.27  
     1) Hu, Elina 18                    2) Klein, Morganne 18             
     3) Yeh, Joanna 18                  4) Wang, Nicole 18                
       29.29  1:23.98                                                      
  3 Mit  'B'                                               NT    1:56.70  
     1) Alwan, Alli 20                  2) Lo, Lauren 18                  
     3) Rossick, Katelyn 18             4) Sher, Katalina 18              
       30.77  1:25.93                                                      
  4 Mit  'E'                                               NT    1:58.52  
     1) Greskoff, Kathryn 19            2) Fung, Steph 19                 
     3) Scodel, Sarah 19                4) Pitts, Emily 19                
       30.29  1:28.23                                                      
  5 Mit  'G'                                               NT    2:03.45  
     1) Price, Rachel                   2) Dunn, Deirdre                  
     3) O'Keeffe, Nicole                4) Erb, Lauren                    
       32.87  1:30.58                                                      
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mit  'C'                                               NT    1:37.97  
     1) Terbush, Ryan 20                2) Parell, David 21               
     3) Ubellacker, Wyatt 20            4) Chen, Tony 19                  
       25.38    29.21    21.83    21.55                                    
  2 Mit  'E'                                               NT    1:38.15  
     1) Zhou, Jeff                      2) Cummings, Luke                 
     3) Charpentier, Laurent            4) Wellings, Peter                
       24.55    27.31    23.99    22.30                                    
  3 Mit  'A'                                          1:29.94    1:39.59  
     1) Rosenberg, Ron 18               2) Deveney, Brendan 19            
     3) Sepp, Toomas 21                 4) Dunn, Colby 19                 
       27.10    27.71    23.65    21.13                                    
  4 Mit  'B'                                               NT    1:41.28  
     1) Stumbaugh, Tim 20               2) Veldman, Michael 18            
     3) Lang, Kevin 19                  4) Boval, Brett 20                
       24.98    28.60    25.20    22.50                                    
  5 Mit  'D'                                               NT    1:44.31  
     1) Liu, Brendan 19                 2) Mock, Remy 17                  
     3) Lin, Jeffrey 18                 4) Pierson, Andrew 20             
       25.56    31.42    25.08    22.25                                    
  6 Mit  'F'                                               NT    1:49.89  
     1) Kurtz, Josef 36                 2) Kao, Kalvin                    
     3) Klenk, Dan                      4) Garg, Udit                     
       28.14    30.09    26.20    25.46                                    
  7 Mit  'G'                                               NT    1:55.73  
       29.92    29.75    25.31    30.75                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Allie               18 MIT                       NT   10:42.68  
      29.86   31.54   31.68   32.02   32.24   32.41   32.33   32.22
      32.35   32.51   31.90   32.29   32.26   32.53   32.53   32.47
      32.65   32.61   32.54   31.74                                
  2 Weiss, Sarah              18 MIT                       NT   11:20.02  
      30.41   33.56   34.39   33.96   34.40   34.27   34.49   34.18
      34.65   34.77   34.63   34.37   34.41   34.59   34.01   34.05
      33.60   33.98   34.27   33.03                                
  3 Tadge, Megan              20 MIT                 11:14.46   11:32.33  
      31.82   33.83   34.12   34.57   35.02   34.99   34.88   35.17
      35.01   35.30   34.48   35.20   34.62   34.70   35.33   35.10
      35.08   35.43   34.47   33.21                                
  4 Schmidt, Marie            19 MIT                 11:47.83   11:39.48  
      32.69   34.61   35.14   34.95   35.27   35.20   35.35   35.22
      35.48   35.37   35.22   35.30   35.11   35.28   35.29   35.25
      34.99   35.12   34.69   33.95                                
  5 Warren, Anne              19 MIT                 11:36.59   12:01.69  
      32.01   34.87   35.09   35.33   35.55   36.20   36.21   36.66
      36.66   36.91   36.39   36.80   36.69   37.17   36.06   37.04
      36.94   37.00   36.62   35.49                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biedenharn, Carlo         18 MIT                       NT   10:09.91  
      25.95   29.15   30.74   30.99   31.34   31.65   31.83   31.44
      31.68   30.82   29.52   31.24   31.15   31.39   31.00   31.06
      29.84   31.28   29.32   28.52                                
  2 Pruner, Max               19 MIT                 10:01.42   10:22.80  
      27.59   30.39   30.60   31.11   31.07   31.10   31.03   31.01
      31.29   31.40   30.91   31.07   31.19   32.08   32.05   32.07
      31.98   32.20   32.07   30.59                                
  3 Wall, Tim                 18 MIT                       NT   10:23.75  
      27.31   30.02   31.15   31.72   31.89   31.85   31.81   31.55
      31.80   31.71   31.70   31.34   31.51   31.74   31.82   31.49
      31.81   30.97   30.87   29.69                                
  4 Roselli, Eric             22 MIT                 10:25.16   11:18.06  
      30.26   32.20   33.19   33.32   33.87   33.80   34.02   34.45
      34.49   34.40   34.75   34.77   34.75   34.52   34.45   34.45
      34.39   33.74   34.52   33.72                                
 
Event 5  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chao, Jen                    MIT                    28.31      28.53  
  2 Dunn, Deirdre                MIT                       NT      29.18  
  3 Erb, Lauren                  MIT                       NT      30.66  
  4 Price, Rachel                MIT                       NT      32.43  
 
Event 6  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boval, Brett              20 MIT                    24.28      24.61  
  2 Lang, Kevin               19 MIT                       NT      25.39  
  3 Goler, Jonathan              MIT                    25.17      26.09  
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sher, Katalina            18 MIT                       NT    2:00.00  
      28.14   30.31   30.87   30.68                                
  2 Hu, Elina                 18 MIT                  1:59.48    2:04.94  
      29.31   31.71   32.54   31.38                                
  3 De Boer, Carrie           21 MIT                  2:00.42    2:05.96  
      30.11   32.05   31.88   31.92                                
  4 Kopp, Hailey              19 MIT                  2:00.67    2:07.69  
      29.74   32.47   33.07   32.41                                
  5 Giblin, Sydney            20 MIT                  1:53.86    2:08.86  
      29.60   32.61   33.52   33.13                                
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunn, Colby               19 MIT                       NT    1:45.43  
      24.09   26.52   27.32   27.50                                
  2 Pierson, Andrew           20 MIT                  1:43.36    1:47.34  
      24.75   27.44   27.76   27.39                                
  3 Deveney, Brendan          19 MIT                  1:41.57    1:48.79  
      24.97   27.17   27.97   28.68                                
  4 Chen, Tony                19 MIT                  1:44.37    1:51.04  
      25.45   28.06   29.09   28.44                                
  5 Charpentier, Laurent         MIT                  1:41.54    1:51.39  
      25.17   27.62   29.02   29.58                                
  6 Dobson, Michael           21 MIT                  1:41.78    1:52.73  
      25.29   28.30   29.56   29.58                                
  7 Garg, Udit                   MIT                  1:47.97    1:55.70  
      26.83   29.89   29.57   29.41                                
  8 Wimmer, Andrew            20 MIT                  1:53.08    1:59.15  
      26.96   29.81   31.23   31.15                                
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Christy           18 MIT                       NT    1:00.10  
      29.36   30.74                                                
  2 Rossick, Katelyn          18 MIT                       NT    1:03.00  
      30.83   32.17                                                
  3 Scodel, Sarah             19 MIT                  1:00.38    1:03.29  
      30.95   32.34                                                
  4 Greskoff, Kathryn         19 MIT                  1:00.02    1:05.25  
      31.19   34.06                                                
  5 Li, Qing                  20 MIT                  1:04.18    1:07.39  
      32.43   34.96                                                
  6 Alwan, Alli               20 MIT                  1:02.19    1:08.42  
      32.08   36.34                                                
  7 Price, Rachel                MIT                  1:04.25    1:13.17  
      34.87   38.30                                                
  8 Anderson, Victoria           MIT                  1:13.26    1:16.27  
      37.11   39.16                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Brendan              19 MIT                    53.09      54.10  
      26.63   27.47                                                
  2 Terbush, Ryan             20 MIT                    52.66      54.51  
      26.67   27.84                                                
  3 Stumbaugh, Tim            20 MIT                    51.87      54.81  
      26.68   28.13                                                
  4 Rosenberg, Ron            18 MIT                    50.69      57.44  
      27.93   29.51                                                
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Morganne           18 MIT                       NT    1:08.52  
      32.68   35.84                                                
  2 Murphy, Calley            18 MIT                       NT    1:10.98  
      33.65   37.33                                                
  3 Darago, Nora              18 MIT                       NT    1:12.57  
      34.08   38.49                                                
  4 Fung, Steph               19 MIT                  1:14.88    1:17.37  
      36.63   40.74                                                
  5 O'Keeffe, Nicole             MIT                  1:12.98    1:18.53  
      37.91   40.62                                                
  6 Finn, Chelsea             18 MIT                       NT    1:18.54  
      37.87   40.67                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parell, David             21 MIT                    58.17    1:05.16  
      30.83   34.33                                                
  2 Gilbert, Jeff                MIT                  1:05.67    1:06.81  
      30.80   36.01                                                
  3 Veldman, Michael          18 MIT                       NT    1:07.36  
      31.05   36.31                                                
  4 A, Matt                      MIT                       NT    1:08.60  
      31.61   36.99                                                
  5 H, Dan                       MIT                       NT    1:09.91  
      33.64   36.27                                                
  6 Zhou, Jeff                   MIT                       NT    1:11.43  
      33.48   37.95                                                
  7 Roselli, Eric             22 MIT                       NT    1:12.32  
      33.75   38.57                                                
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kokensparger, Anna        20 MIT                  2:03.79    2:09.23  
      29.10   32.69   33.08   34.36                                
  2 Yeh, Joanna               18 MIT                       NT    2:12.05  
      29.86   32.84   34.14   35.21                                
  3 Pitts, Emily              19 MIT                  2:33.34    2:31.39  
      32.44   36.70   39.19   43.06                                
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sepp, Toomas              21 MIT                  1:52.95    1:57.17  
      25.90   29.69   30.10   31.48                                
  2 Lin, Jeffrey              18 MIT                       NT    1:59.24  
      27.04   30.48   30.26   31.46                                
  3 Wall, Tim                 18 MIT                       NT    2:03.88  
      27.93   32.00   32.58   31.37                                
  4 Mock, Remy                17 MIT                       NT    2:05.43  
      27.97   31.95   32.94   32.57                                
 
Event 15  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Christy           18 MIT                       NT      25.41  
  2 Wang, Nicole              18 MIT                    24.17      25.83  
  3 Lo, Lauren                18 MIT                    24.99      26.11  
  4 Chao, Jen                    MIT                    25.25      26.92  
  5 Dunn, Deirdre                MIT                       NT      27.01  
  6 Erb, Lauren                  MIT                       NT      27.62  
  7 Price, Rachel                MIT                    28.07      29.34  
  8 Lowenthal, Caroline          MIT                    27.74      29.73  
 
Event 16  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Luke               MIT                    20.37      21.03  
  2 Ubellacker, Wyatt         20 MIT                    20.66      21.11  
  3 Dunn, Colby               19 MIT                       NT      22.24  
  4 Chen, Tony                19 MIT                    21.59      22.54  
  5 Boval, Brett              20 MIT                    21.42      23.20  
  6 Wellings, Peter              MIT                    21.47      24.46  
  7 Wimmer, Andrew            20 MIT                    22.75      24.70  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kokensparger, Anna        20 MIT                    52.77      53.46  
      26.26   27.20                                                
  2 Sher, Katalina            18 MIT                       NT      54.20  
      26.33   27.87                                                
  3 Yeh, Joanna               18 MIT                       NT      55.07  
      26.59   28.48                                                
  4 Hu, Elina                 18 MIT                    54.11      56.86  
      27.15   29.71                                                
  5 Giblin, Sydney            20 MIT                    53.28      59.15  
      28.13   31.02                                                
  6 Wang, Nicole              18 MIT                    54.66    1:00.24  
      28.51   31.73                                                
  7 Erb, Lauren                  MIT                       NT    1:00.70  
      28.43   32.27                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Luke               MIT                    45.60      46.65  
      22.31   24.34                                                
  2 Ubellacker, Wyatt         20 MIT                    47.01      47.06  
      22.84   24.22                                                
  3 Dunn, Colby               19 MIT                       NT      47.63  
      23.01   24.62                                                
  4 Chen, Tony                19 MIT                    47.03      49.24  
      23.55   25.69                                                
  5 Pierson, Andrew           20 MIT                    48.06      49.60  
      23.98   25.62                                                
  6 Kao, Kalvin                  MIT                    50.39      51.67  
      24.82   26.85                                                
  7 Wimmer, Andrew            20 MIT                    50.61      55.61  
      26.30   29.31                                                
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rossick, Katelyn          18 MIT                       NT    2:09.57  
      31.14   32.26   32.96   33.21                                
  2 Rogers, Christy           18 MIT                       NT    2:10.92  
      31.01   33.11   33.49   33.31                                
  3 Greskoff, Kathryn         19 MIT                  2:10.52    2:20.74  
      32.52   35.76   36.14   36.32                                
  4 Alwan, Alli               20 MIT                  2:14.60    2:24.60  
      32.88   35.70   37.59   38.43                                
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Brendan              19 MIT                  1:52.60    1:56.44  
      27.52   29.48   29.33   30.11                                
  2 Stumbaugh, Tim            20 MIT                  1:51.24    2:02.15  
      28.79   30.94   31.45   30.97                                
  3 Terbush, Ryan             20 MIT                  1:57.41    2:02.57  
      28.62   31.03   31.76   31.16                                
  4 Deveney, Brendan          19 MIT                  1:51.30    2:04.01  
      28.36   30.62   32.89   32.14                                
  5 Rosenberg, Ron            18 MIT                  1:51.37    2:04.69  
      29.51   31.40   32.05   31.73                                
 
Event 23  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Qing                  20 MIT                    29.93      30.84  
  2 Price, Rachel                MIT                    31.16      35.07  
  3 Lowenthal, Caroline          MIT                    35.00      36.35  
 
Event 25  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Morganne           18 MIT                       NT    2:30.63  
      34.26   38.58   38.47   39.32                                
  2 Darago, Nora              18 MIT                       NT    2:34.30  
      35.37   38.67   39.56   40.70                                
  3 Lo, Lauren                18 MIT                  2:33.58    2:38.63  
      36.04   40.56   40.54   41.49                                
  4 Finn, Chelsea             18 MIT                       NT    2:45.72  
      39.49   42.29   42.49   41.45                                
  5 Warren, Anne              19 MIT                  2:42.09    2:46.71  
      38.36   42.41   42.77   43.17                                
 
Event 26  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parell, David             21 MIT                  2:07.32    2:22.96  
      32.31   36.51   37.30   36.84                                
  2 Veldman, Michael          18 MIT                       NT    2:29.37  
      32.85   38.65   38.71   39.16                                
 
Event 27  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fung, Steph               19 MIT                       NT      34.67  
  2 Smith, Ariadne               MIT                    35.24      35.65  
  3 Dunn, Deirdre                MIT                       NT      35.74  
  4 Lowenthal, Caroline          MIT                    35.33      37.87  
  5 Wang, Kaidi                  MIT                    36.97      38.79  
 
Event 28  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbert, Jeff                MIT                       NT      30.02  
  2 H, Dan                       MIT                       NT      31.89  
 
Event 29  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Allie               18 MIT                       NT    5:15.99  
      29.48   31.36   31.76   32.06   31.71   31.96   32.07   32.17
      32.24   31.18                                                
  2 Weiss, Sarah              18 MIT                       NT    5:27.92  
      30.28   33.25   33.16   33.89   33.32   32.96   32.99   33.21
      32.55   32.31                                                
  3 Tadge, Megan              20 MIT                  5:14.79    5:31.67  
      31.26   33.01   33.25   33.69   34.01   33.51   33.74   33.77
      33.37   32.06                                                
  4 De Boer, Carrie           21 MIT                  5:16.34    5:36.14  
      31.34   33.17   33.69   33.79   34.24   34.45   34.55   33.69
      33.42   33.80                                                
  5 Kopp, Hailey              19 MIT                  5:17.71    5:37.29  
      31.33   33.70   34.33   34.29   34.20   34.33   34.15   33.85
      34.08   33.03                                                
  6 Schmidt, Marie            19 MIT                  5:18.77    5:40.74  
      31.84   33.64   34.42   34.94   34.71   34.82   34.67   34.53
      34.09   33.08                                                
  7 O'Keeffe, Nicole             MIT                  5:15.35    5:42.16  
      31.76   34.06   34.44   34.57   34.90   34.81   34.67   34.42
      34.62   33.91                                                
  8 Anderson, Victoria           MIT                  6:25.83    6:30.58  
      35.40   38.88   38.91   38.73   39.82   39.65   40.40   40.00
    1:18.79                                                        
 
Event 30  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pruner, Max               19 MIT                  4:43.76    4:55.48  
      26.97   29.36   30.15   30.52   30.37   30.36   29.80   29.91
      29.87   28.17                                                
  2 Biedenharn, Carlo         18 MIT                       NT    4:56.25  
      26.21   29.48   30.42   31.20   30.91   31.53   29.16   30.43
      29.12   27.79                                                
  3 Mock, Remy                17 MIT                       NT    5:02.20  
      27.50   30.26   30.62   31.29   31.31   31.22   31.14   31.14
      30.01   27.71                                                
  4 Wall, Tim                 18 MIT                       NT    5:02.24  
      27.66   30.99   30.98   31.59   31.10   31.18   30.99   30.58
      29.39   27.78                                                
  5 Dobson, Michael           21 MIT                  4:32.93    5:10.60  
      28.29   30.44   31.25   31.33   31.68   31.40   31.65   31.88
      31.67   31.01                                                
  6 Lang, Kevin               19 MIT                  4:56.15    5:29.95  
      30.33   33.42   33.14   33.73   33.83   33.88   33.77   33.99
      32.63   31.23                                                
 
Event 31  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeh, Joanna               18 MIT                       NT      59.98  
      27.98   32.00                                                
  2 Murphy, Calley            18 MIT                       NT    1:02.77  
      29.27   33.50                                                
  3 Chao, Jen                    MIT                    58.90    1:03.12  
      30.10   33.02                                                
  4 Scodel, Sarah             19 MIT                  1:00.92    1:04.64  
      30.25   34.39                                                
  5 Pitts, Emily              19 MIT                       NT    1:06.65  
      31.96   34.69                                                
 
Event 32  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ubellacker, Wyatt         20 MIT                    50.41      49.58  
      22.90   26.68                                                
  2 Sepp, Toomas              21 MIT                    49.95      52.48  
      24.49   27.99                                                
  3 Lin, Jeffrey              18 MIT                       NT      54.85  
      26.22   28.63                                                
  4 Boval, Brett              20 MIT                    50.24      56.60  
      25.86   30.74                                                
  5 Goler, Jonathan              MIT                    57.14      58.07  
      26.87   31.20                                                
  6 Kurtz, Josef              36 MIT                    59.49      59.37  
      28.21   31.16                                                
  7 Rosenberg, Ron            18 MIT                    56.30    1:00.09  
      28.23   31.86                                                
  8 Zhou, Jeff                   MIT                    50.17    1:01.18  
      28.50   32.68                                                
 
Event 33  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kokensparger, Anna        20 MIT                  2:03.23    2:09.74  
      28.23   34.05   37.70   29.76                                
  2 Rossick, Katelyn          18 MIT                       NT    2:13.83  
      29.17   33.53   40.36   30.77                                
  3 Klein, Morganne           18 MIT                       NT    2:21.75  
      30.92   39.27   39.15   32.41                                
  4 Pitts, Emily              19 MIT                       NT    2:26.38  
      30.95   39.42   41.53   34.48                                
  5 Giblin, Sydney            20 MIT                  2:10.83    2:27.68  
      31.77   38.03   44.05   33.83                                
  6 Warren, Anne              19 MIT                  2:24.64    2:31.05  
      34.08   39.61   43.56   33.80                                
  7 Alwan, Alli               20 MIT                  2:15.41    2:33.66  
      33.38   38.39   47.39   34.50                                
  8 Anderson, Victoria           MIT                       NT    2:48.21  
      37.53   43.06   49.13   38.49                                
 
Event 34  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Jeffrey              18 MIT                       NT    2:01.26  
      26.68   31.68   35.16   27.74                                
  2 Liu, Brendan              19 MIT                  1:58.48    2:01.88  
      25.98   29.65   38.47   27.78                                
  3 Deveney, Brendan          19 MIT                  1:52.57    2:02.67  
      26.31   31.64   35.49   29.23                                
  4 Pierson, Andrew           20 MIT                  1:55.92    2:02.69  
      26.53   30.59   36.94   28.63                                
  5 Terbush, Ryan             20 MIT                       NT    2:03.68  
      25.80   30.92   37.94   29.02                                
  6 Stumbaugh, Tim            20 MIT                  2:00.37    2:05.89  
      26.48   30.68   37.79   30.94                                
  7 Parell, David             21 MIT                  1:54.70    2:09.68  
      28.11   36.65   35.38   29.54                                
  8 Roselli, Eric             22 MIT                  2:04.44    2:15.28  
      28.37   35.52   41.02   30.37                                
  9 Kao, Kalvin                  MIT                  1:58.37    2:20.34  
      28.80   34.57   41.50   35.47                                
 10 Gilbert, Jeff                MIT                       NT    2:23.70  
      30.74   37.89   39.36   35.71                                
 
Event 35  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mit  'B'                                               NT    1:39.44  
     1) Dunn, Deirdre                   2) Erb, Lauren                    
     3) Brophy, Sasha                   4)                                
       24.95    24.34    24.99    25.16                                    
  2 Mit  'A'                                          1:35.09    1:41.21  
     1) Rogers, Christy 18              2) Wang, Nicole 18                
     3) Hu, Elina 18                    4) Kokensparger, Anna 20          
       25.38    26.07    25.45    24.31                                    
 
Event 36  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mit  'B'                                               NT    1:23.45  
     1) Zhou, Jeff                      2) Wellings, Peter                
     3) Charpentier, Laurent            4) Cummings, Luke                 
       21.45    21.18    21.04    19.78                                    
  2 Mit  'A'                                          1:22.23    1:26.43  
     1) Dunn, Colby 19                  2) Boval, Brett 20                
     3) Chen, Tony 19                   4) Ubellacker, Wyatt 20           
       21.60    21.96    22.30    20.57