2010-11 Men's Track and Field Roster

Name Event Cl. Ht. Hometown/High School Major
Jonathan Abbott Mid-Distance Fr.   Wyoming, Del. / Caesar Rodney  
Babajide Akinronbi Sprints Fr.   Irvington, N.J. / Seton Hall Prep  
Gihan Amarasiriwardena Distance Sr.   Amherst, Mass. / Amherst Regional  
Matthew Barron Long Sprints So.   Pittsburgh, Pa. / Mount Lebanon  
Justin Bullock Mid-Distance Fr.   Detroit, Mich. / Renaissance  
Kenneth Cooper Throws So.   Newport Coast, Calif. / Corona del Mar  
Logan Daum Mid-Distance Sr.   Fairbanks, Alaska / West Valley  
Brian Djaja Hurdles So.   Phoenix, Ariz. / Desert Vista  
Josh Duncavage Hurdles So.   Austin, Texas / Westlake  
Michael DuPlessis Long Sprints Fr.   Wantagh, N.Y. / St. John the Baptist  
Brendan Ensor Hurdles Jr.   Lanoka Harbor, N.J. / Monsignor Donovan  
Matthew Falk Multi-event Jr.   Barnegat, N.J. / Barnegat  
Mattias Flander Jumps Sr.   Gothenburg, SWEDEN / Hvitfeldtska Gymnasiet  
Nate Forbes   Jr.   Hanahan, S.C. / Goose Creek  
Jared Forman Mid-Distance So.   Newton, Mass. / Newton North  
Brian Gager Mid-Distance Fr. 5-10 Rye, N.Y. / Rye  
Timothy Galvin Mid-Distance So.   Burke, Va. / Thomas Jefferson School for Science and Technology  
Yida Gao Pole Vault So.   Marietta, Ga. / George Walton Comprehensive  
Kyle Hannon Mid-Distance So.   Park Ridge, Ill. / Maine South  
Daniel Harper Distance Jr.   Naperville, Ill. / Naperville  
Travis Hery Multi-Event Sr.   Piqua, Ohio / Piqua  
Davey Hunt Pole Vault Jr.   Franklin, Ga. / Heard County  
Brent Johnson Hurdles Fr.   La Canada, Calif. / La Canada  
Jacob Jurewicz Long Sprints/Jumps Fr.   Gurnee, Ill. / Warren Township  
Mitchell Kelly Throws Sr.   Attleboro, Mass. / -  
Nick Leonard Multi-Event Sr.   Muncie, Ind. / Muncie Central  
Patrick Marx Mid-Distance So.   Grand Rapids, Minn. / Grand Rapids  
Benjamin Mattocks Distance Jr.   Sharon, Mass. / Sharon  
Jay McKenna Mid-Distance Fr.   Hilliard, Ohio / Hilliard Darby  
Jordan Mizerak Jumps Fr.   Lexington, Mass. / Lexington  
Cory Monroe Pole Vault So.   Great Bend, Kan. / Great Bend  
Andrew Musacchio Hurdles Sr.   Acton, Mass. / Acton-Boxborough Regional  
Gilbert O'Neil Mid-Distance So.   Norton, Mass. / Norton  
Nathan Peterson Pole Vault Jr.   Kansas City, Mo. / Raytown  
Richard Prevost Distance Sr.   Springfield, Va. / Thomas Jefferson  
Christian Reed Distance Fr. 6-3 East Islip, N.Y. / East Islip  
Daniel Ronde Long Sprints So.   East Northport, N.Y. / Northport  
Eric Safai Distance Fr. 6-2 Los Altos, Calif. / Los Altos  
Stephen Serene Mid-Distance Jr.   Washington, D.C. / The Potomac School  
Jeremy Sharpe Throws Fr.   Columbia, Conn. / Windham  
Tyler Singer-Clark Sprints Fr.   Falmouth, Mass. / Falmouth  
Vladimir Sobes Javelin Sr.   Dartmouth, Nova Scotia, CANADA / Halifax West  
Logan Trimble Mid-Distance So. 5-11 Clearwater, Fla. / Jesuit  
Chinedum Umachi Throws Jr.   Detroit, Mich. / Renaissance  
Cyrus Vafadari Pole Vault Jr.   Columbus, Ga. / Columbus  
David Way Mid-Distance So. 5-9 Elmhurst, Ill. / York Community  
Matthew Weaver Mid-Distance Jr.   Newton, Mass. / Newton South  
Roy Wedge Distance Fr. 5-10 Lawrence, Kan. / Lawrence  
Paul Welle Distance Sr.   Statesboro, Ga. / Statesboro  
Jackson Wirekoh Jumps So.   Woodbridge, Va. / C.D. Hylton  
Joshua Zeidman Mid-Distance Fr. 6-0 Skokie, Ill. / Niles North  
Dawit Zewdie Mid-Distance So.   Silver Spring, Md. / Albert Einstein